Haber

Erdoğan tarihi açıkladı, talimatı verdi! Büyük değişim için hazırlıklar başladı…

AK Parti, milletvekilleri, kabine ve kümelenme yönetimindeki değişim süreci genel merkez yönetimiyle devam edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti yönetimi yenilenerek yerel seçimlerin yapılacağını söyledi.

‘YENİ VİTRİN’ HESAPLARI

AK Parti kurmaylarından alınan bilgiye göre, 14 Mayıs’ta seçmen sandık başında olacak. ‘yenilenme’ mesajı verdi. Bu mesajı alan Erdoğan’ın parti üst yönetiminde köklü bir değişikliği gündeme getirmesi ve seçmene yeni bir vitrin sunmasının seçim sonuçlarını olumlu etkileyeceği değerlendiriliyor.

AK Parti kulislerinde Eylül ayı sonunda yapılması planlanan kongrede 75 asil üyeden oluşan MKYK’da yüzde 60’ın üzerinde değişiklik olacağı belirtiliyor. Milletvekili listesini yüzde 65 civarında değiştiren ve iki bakan dışında kabinenin tamamını değiştiren Erdoğan’ın, özellikle parti yönetiminde uzun süre görev almış olanlara yeni MKYK’da yer vermeyeceği belirtildi.

GENÇLERE TARTI VERİLECEK

Partinin yeni yönetiminde gençlere daha fazla yer verileceği, MKYK bünyesinden belirlenecek genel başkan yardımcılarının büyük bölümünün yine genç isimlerden oluşacağı belirtiliyor.

KAYNAK: Türkiye GAZETESI

pervariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu