Haber

Bıçaklı saldırı zanlısı Fransa’daki psikiyatri hastanesine sevk edildi

Fransa’nın Annecy kentinde 8 Haziran’da parkta 4’ü çocuk 6 kişiyi bıçakla yaralayan Abdalmasih H. isimli zanlı, psikiyatri hastanesine sevk edildi.

Fransız basınında yer alan habere göre, geçtiğimiz hafta Annecy’de meydana gelen bıçaklı saldırının zanlısı, özel bir birime kaldırıldığı Bron kentindeki Vinatier psikiyatri hastanesine sevk edildi.

Etkinlik

Fransa’nın Annecy kentinde 8 Haziran sabahı Hristiyan olduğunu beyan eden Suriyeli bir mülteci parktaki insanlara bıçakla saldırarak 4’ü çocuk 6 kişiyi yaraladı.

Polis tarafından gözaltına alınan zanlının üst aramasında tabanca, Hristiyanlıkla ilgili iki fotoğraf, haç kolye, 480 avro ve İsveçli bir sürücüye ait belgeler bulundu.

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, 2013 yılında İsveç’te sığınma talebi kabul edilen zanlının bu ülkede oturma izni olduğunu, İtalya ve Fransa’da da sığınma talebinde bulunduğunu ve bu talebini reddettiklerini bildirdi.

Annecy Cumhuriyet Savcısı Line Bonnet-Mathis de geçen hafta meydana gelen saldırıda yaralanan 6 kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığını, yaralanan 4 çocuğun tedavisinin sürdüğünü açıkladı.

Zanlının “öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklu yargılanmasına karar verildi.

Zanlı, intihar etme ihtimaline karşı özel bir hücreye alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu