Haber

Dayak yiyen genç hakkında soruşturma: Polis aracına zarar verdi

İstanbul’da yaşayan Enis Dalkılıç isimli kişi, geçtiğimiz 19 Nisan’da ailesiyle birlikte ziyaret için Beşiktaş’a gitti. Bir süre dolaştıktan sonra Beşiktaş Meydanı’nda halay çekmeye ve müzik çalmaya başladılar. Daha sonra sivil polisler aileye gelerek ‘müziği kısın’ uyarısında bulundu. Ancak iddiaya göre polis kartını göstermediler. Aile, gelen kişinin polis olduğunu anlamayınca tartışma çıktı.

MAL HASARINDAN…

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Polis tarafından darp edilen Enis Dalkılıç ve yakınları daha sonra grup araca bindirildi. Fazilet Dalkılıç’ın araçta bulunan ağabeyi Enis Dalkılıç, aldığı dayak sonucu bayıldı. Ağabeyinin baygınlık geçirdiğini gören Dalkılıç, aracın içindeki tel ile kapatılan kısımlara vurarak yardım istedi. İddiaya göre bu sırada aracın camı kırıldı. Dalkılıç’ın uzun süre bağırması sonucu polis aracı durdurdu.

Gözaltına alınan Dalkılıç Ailesi, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltına alındıkları aracın kafes parmaklıklarını ve camlarını kırdıkları, nöbetçi Cumhuriyet savcısına bildirildi. Savcı ise Dalkılıçlar hakkında mala zarar verme suçundan soruşturma açılmasını talep etti.

‘KARDEŞİM KAN OLDUĞU İÇİN TELLERE VURDUM’

Erdem Dalkılıç polise verdiği ifadede, “Ailemle birlikte Beşiktaş’a ziyarete geldim. Meydanda müzik çalıp halay çekiyorduk. Sivil olduklarını sonradan öğrendiğimiz şahıslar bizden müziğin sesini kısmamızı istediler. Kimse bize polis kimliğini göstermedi. ‘Sen kimsin ki müziği kapat’ diyorsun? Karşımdakilerin polis olduğunu bilmeden bu cümleleri kullandım. Kimseyle fiziksel temasım olmadı. Ama polisler tarafından dövüldüm. Abim araçta bayıldığı için aracın tellerine çarptım ve teller koptu. Amaç araca zarar vermemekti. Tellere çarptığımda polis ekipleri aracı durdurdu. Polislerden biri telsizle camı tıklattı. Camı kırdılar. Ben kırmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

SORUŞTURMA DEVAM ETMEKTEDİR

İddiaya göre Enis Dalkılıç hakkında ‘yaralama’ suçundan tutuklama kararı çıktı. Bunun üzerine polis Dalkılıç ailesini gözaltına aldı. Gözaltına alınan Dalkılıç ailesi, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ancak soruşturmaları devam ediyor.

guzelbahce-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu